MKS zakupiła autobusy z Niemiec, są ambitne plany rozwoju firmy

W siedzibie Miejskiej Komunikacji Samochodowej odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Skarżyska, Konrada Kroniga, wiceprezydenta Andrzeja Brzezińskiego i prezesa spółki, Bartosza Iskry. Podczas konferencji przedstawiono założenia i plany dla działalności spółki. Dzięki poczynionym zmianom udało się wygenerować oszczędności i zakupić używane, ale w dobrym stanie autobusy.

Konferencję prasową rozpoczął prezydent Skarżyska, Konrad Kronig. Dwa miesiące temu na stanowisko nowego prezesa MKS, po odwołaniu Jerzego Marka Gajewskiego został wybrany Bartosz Iskra.

- Iskra przejął spółkę w trudnej sytuacji finansowej, aczkolwiek dzięki gospodarskiemu i menadżerskiemu podejściu do kierowania spółką są już pierwsze pozytywne efekty działań prezesa – mówił prezydent miasta.

 Zakup i zmiana taboru to jeden z ważniejszych celów spółki na najbliższe miesiące. Wymiana taboru ma się wiązać z oszczędnościami. Koszty napraw wysłużonych autobusów, obecnie jeżdżących po skarżyskich ulicach są nieekonomiczne. Okazuje się, że długofalowo bardziej opłacalny jest zakup mniej awaryjnych, nowszych pojazdów.

Przykładem są trzy autobusy marki MAN, które wymagają generalnego remontu silników, koszt jednej naprawy: 10 tysięcy złotych. To uwidacznia, jak duże środki MKS wydatkuje na naprawy autobusów. Jednocześnie zakup nowszego autobusu, to konieczność wydatkowania jednorazowo większej kwoty. Mimo trudnej sytuacji firmy, udało się takie środki znaleźć na zakup 3 autobusów z Niemiec.

Nowo zakupione autobusy są z 2000 roku, pojemność silnika tych autobusów to 11,900 m3, długość: 12 metrów, spalanie paliwa w granicach 30 litrów. Autobusy są niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Druga część konferencji poświęcona była działaniom naprawczym spółki na najbliższe miesiące.

W przypadku serwisu samochodów osobowych już jest znacząca poprawa, od czasu zmiany prezesa MKS, przychód z tego tytułu działalności już wzrósł o 200 procent. Kolejnym rodzajem działalności, na którym koncentruje się nowy prezes, jest działalność reklamowa. Bartosz Iskra jest zdania, iż poprzednik zaniedbał tę dziedzinę. MKS chce zarabiać i zwiększać wpływy budżetowe poprzez ofertę reklamy na autobusach.

- Chcemy pozyskiwać reklamodawców, jest zainteresowanie. Reklamę będzie można wykupić na rok, bądź krótszy okres czasu. Są już firmy zewnętrzne, które chcą zareklamować się na 8 autobusach – podsumowuje prezes Iskra.

Do autobusów MKS mają powrócić monitory, na których pojawiać się będą treści informacyjne, reklamowe, dotyczące działalności gminy. Zatrudniona na pół etatu psycholog, służy pomocą kierowcom. Ma to wpłynąć pozytywnie na jakość ich pracy.

Wszystkie zapowiadane zmiany i pierwsze reformy w spółce wydają się być korzystne. Trudna sytuacja firmy na pewno nie ułatwia zadania nowemu prezesowi, stąd zapowiadane działania, mające generować środki do budżetu MKS.

Telewizja Świętokrzyska / J. Kurpeta

Kup biletprzez telefon

Informacjedla pasażera

Usługi reklamowew MKS

Od dnia 01.01.2016 r. MKS wstrzymuje sprzedaż oleju napędowego dla klientów zewnętrznych

Od dnia 01.01.2016 r. MKS wstrzymuje sprzedaż oleju napędowego dla klientów zewnętrznych
            

zmieniamy się dla Ciebie!

zmieniamy się dla Ciebie!

UM Skarzysko-Kamienna