1 kwietnia MKS stuknęło 60 lat

1 kwietnia minęło równo 60 lat od dnia, kiedy w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła swoją działalność Miejska Komunikacja Samochodowa. Właśnie w tym dniu, prezes spółki MKS, Bartosz Iskra zaprezentował nowo zakupione przez spółkę autobusy.

Neoplany, bo o nich mowa, są z 2000 roku. Pojemność silnika tych autobusów to 11,900 m3, długość: 12 metrów, spalanie paliwa w granicach 30 litrów. Autobusy są niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak zauważa Bartosz Iskra, prezes MKS w Skarżysku:

"Zakup autobusów, mimo trudnej sytuacji finansowej spółki, był możliwy, dzięki temu, że udało się spłacić jeden z kredytów zaciągniętych przez spółkę, poza tym sprzedaliśmy dwa wyeksploatowane autobusy".

Jeden autobus - "Jelcz" za około 11 tysięcy złotych zakupili Miłośnicy Komunikacji Samochodowej w Skarżysku, drugi autobus - "Jelcz Vero" za blisko 36 tysięcy złotych zakupił prywatny przewoźnik z Olkusza. Prezes MKS, Bartosz Iskra zapowiada, na ile oczywiście pozwoli kondycja finansowa spółki, dalszą wymianę taboru na lepszy i mniej awaryjny. To bardzo ważne, bo jak się okazuje, naprawy autobusów wiążą się z dużymi nakładami finansowymi.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Iskra podał przykład takich napraw:

"Trzy autobusy marki MAN wymagają generalnego remontu silników, koszt jednej naprawy to: 10 tysięcy złotych."

W planach jest również zakup nowych autobusów, ale to już w ramach środków głównie z Unii Europejskiej.

Generalnie prezes MKS stawia na ciągłe odmładzane taboru autobusowego. Obchody 60-lecia Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku będą na pewno zaznaczone w tym roku.

"Obecnie jesteśmy na etapie ustaleń przebiegu obchodów i daty, kiedy takie się odbędą" - zapowiada Bartosz Iskra.

Podczas obchodów zaproszeni goście i mieszkańcy Skarżyska będą mogli zapoznać się z 60-letnią historią MKS w naszym mieście. Spółka posiada bogate kroniki ze zdjęciami i opisem, dokumentującymi działalność spółki od jej początku, czyli od 1955 roku. O dacie i przebiegu obchodów będziemy Państwa informować na bieżąco.

MKS Skarżysko-Kamienna

Kup biletprzez telefon

Informacjedla pasażera

Usługi reklamowew MKS

Od dnia 01.01.2016 r. MKS wstrzymuje sprzedaż oleju napędowego dla klientów zewnętrznych

Od dnia 01.01.2016 r. MKS wstrzymuje sprzedaż oleju napędowego dla klientów zewnętrznych
            

zmieniamy się dla Ciebie!

zmieniamy się dla Ciebie!

UM Skarzysko-Kamienna