Ważne zmiany w rozkładzie jazdy MKS

Pracownicy w Miejskiej Komunikacji Samochodowej rozpoczęli intensywne prace nad zmianą rozkładu jazdy. Proponowane zmiany usprawnią prace kierowców, ale przede wszystkim mają służyć mieszkańcom Skarżyska. - Rozkład jazdy wymaga bardzo poważnych zmian, obecnie nie odpowiada on zapotrzebowaniom mieszkańców, utrudnia pracę kierowcom. Linie są albo za krótkie, albo w ogóle niepotrzebne. Kursy autobusów często zazębiają się, tak, że w ciągu pięciu minut na przystanek podjeżdżają trzy autobusy, a potem przez dłuższy czas nie ma żadnego.

Obecnie obowiązujący rozkład jazdy w żaden sposób nie odpowiada zapotrzebowaniom mieszkańców. Będziemy dostosowywać rozkłady pod potrzeby uczniów i pracowników zakładów pracy - mówi Prezes MKS w Skarżysku, Bartosz Iskra.

Od kilku tygodni mieszkańcy Skarżyska wypełniają ankiety dotyczące działalności komunikacji miejskiej na terenie miasta. Szereg uwag dotyczy właśnie rozkładu jazdy.

-  Mieszkańcy miasta wyrażają opinie m.in. odnośnie złych godzin kursowania autobusów, długości lini i częstotliwości kursowania autobusów. Opinie mieszkańców potwierdzają konieczność wprowadzenia zmian, będą  brane pod uwagę  przy tworzeniu nowego rozkładu jazdy - zapowiada Prezes Spółki, Bartosz Iskra.

Przy tej okazji przypominamy i informujemy, że jeszcze do 10 maja można wypełniać ankiety dotyczące działalności Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku. Ankieta jest anonimowa, a opinie mieszkańców Skarżyska pozwolą dostosować komunikację w mieście do ich potrzeb. Pytania dotyczą m.in. punktualności kursów, zachowania kierowcy, jakości świadczonych usług.

- Wyniki ankiety pozwolą nam sprostać oczekiwaniom mieszkańców, taki jest jej cel - mówi Bartosz Iskra.

Ankieta dostępna jest w wersji  na stronie internetowej MKS w Skarżysku: www.mks.skarzysko.pl. Ankiety papierowe wypełniają pasażerowie w autobusach. Do 5 maja MKS zgromadził 645 ankiet internetowych i 160 papierowych. Na ich podstawie podejmowane będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Skarżysku.

Ankieta nie będzie jedyną formą zapoznania się z opiniami mieszkańców Skarżyska o działalności spółki. Po 10 maja Miejska Komunikacja Samochodowa będzie "otwarta" dla osób korzystających z usług miejskiego przewoźnika. Wyznaczone będą dyżury i mieszkańcy sami osobiście będą mogli wyrazić swoje opinie o działalności Spółki, również odnośnie zmian w rozkładzie jazdy. O godzinach dyżurów niebawem Państwa poinformujemy.

Nowy, dostosowany do potrzeb mieszkańców rozkład jazdy wejdzie w życie w czwartym kwartale tego roku.

Kup biletprzez telefon

Informacjedla pasażera

Usługi reklamowew MKS

Od dnia 01.01.2016 r. MKS wstrzymuje sprzedaż oleju napędowego dla klientów zewnętrznych

Od dnia 01.01.2016 r. MKS wstrzymuje sprzedaż oleju napędowego dla klientów zewnętrznych
            

zmieniamy się dla Ciebie!

zmieniamy się dla Ciebie!

UM Skarzysko-Kamienna