Kolejne oszczędności w MKS

Prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej Bartosz Iskra, po objęciu tego  stanowiska mówił, że jednym z jego priorytetów będzie ograniczenie kosztów działalności Spółki przy jednoczesnym dbaniu o to, aby polepszyć jakość usług. Jak już informowaliśmy udało się zwiększyć dochody z działalności dodatkowej Spółki. Od stycznia do kwietnia bieżącego roku w stosunku do analogicznego okresu czasu w roku ubiegłym wzrosła o 20 procent sprzedaż paliwa. Inny wskaźnik dotyczy stacji diagnostycznej. W kwietniu bieżącego roku , w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku, liczba wykonanych przeglądów aut wzrosła o 30 procent.

- Cieszę się, że prowadzone przeze mnie zmiany przynoszą pierwsze efekty – podsumowuje Bartosz Iskra.

Ta korzystna tendencja utrzymuje się w dalszym ciągu. Okazuje się również, że przy dobrym zarządzaniu miejską spółką, można również ograniczać koszty. Bardzo duże środki przeznaczane były na zakup części zamiennych do autobusów. Koszty te w przeciągu trzech miesięcy zostały znacząco ograniczone.

W styczniu, kiedy urzędował jeszcze na stanowisku Prezesa Miejskiej komunikacji Samochodowej poprzednik Jerzy Gajewski na części zamienne wydano blisko 16 tysięcy złotych, podobna sytuacja miała również miejsce w tym samym miesiącu w 2014 roku, kiedy na części z kasy Spółki przeznaczyć ponad 15200 złotych.

W lutym, kiedy Prezesem Spółki został Bartosz Iskra, sytuacja uległa wyraźnej zmianie. Okazało się, że na części zamienne wydatkowanych jest znacznie mniej środków finansowych. I tak, w lutym 2014 roku Spółka musiała wydać na części zamienne blisko 18 tysięcy złotych. Natomiast w lutym 2015 roku, po pierwszym miesiącu funkcjonowania Spółki z nowym prezesem, na ten cel wydano blisko 14000 złotych, zatem o 4000 złotych mniej. Jeszcze ciekawiej sytuacja przedstawia się w marcu.

W marcu 2014 roku w tym wydano zakup na części aż blisko 26000 złotych. W marcu bieżącego roku spadek jest bardzo wyraźny, bo na części zamienne trzeba było przeznaczyć tylko około 9000 złotych.

- Taka sytuacja bardzo mnie cieszy, bo w ten sposób znajdujemy kolejne oszczędności, przy jednoczesnym wzroście przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Takie różnice w kwotach przeznaczanych na części zamienne mogą być zastanawiające. Tabor autobusowy, poza zakupem 3 autobusów nie uległ zmianie, a ich awaryjność zmniejszyła się w obecnym czasie, w stosunku do awaryjności , jaka występowała za czasów mojego poprzednika. Liczby mówią same za siebie – komentuje sytuację Bartosz Iskra, Prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku.

Podsumowując, biorąc pod uwagę pierwsze trzy miesiące roku bieżącego, w stosunku do trzech miesięcy roku ubiegłego kwoty wydatkowane na części zamienne zmniejszyły się z blisko 60 tysięcy złotych na ponad 38 tysięcy złotych. Co daje oszczędności sięgające ponad 20 tysięcy złotych.

- Wprowadziliśmy już nowy system komputerowy, który usprawni organizację działu  ruchu w Spółce i przyniesie oszczędności sięgające do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie spowodowane między innymi zmniejszeniem  zużycia paliwa. Trwają również prace nad zmianami rozkładu jazdy dostosowanego dla potrzeb naszych pasażerów – informuje Bartosz Iskra.

Więcej na temat tych zmian powiemy w najbliższym czasie.

Kup biletprzez telefon

Informacjedla pasażera

Usługi reklamowew MKS

Od dnia 01.01.2016 r. MKS wstrzymuje sprzedaż oleju napędowego dla klientów zewnętrznych

Od dnia 01.01.2016 r. MKS wstrzymuje sprzedaż oleju napędowego dla klientów zewnętrznych
            

zmieniamy się dla Ciebie!

zmieniamy się dla Ciebie!

UM Skarzysko-Kamienna